İş

Sağlık Ocaklarında yarın grev var mı? Yarın hangi sağlık ocakları grevde?

Türkiye genelinde şiddetin önlenmesi ve özlük haklarının verilmesi amacıyla 1 Ağustos’tan itibaren iki günlüğüne işine ara verecek. İş bırakmalarda poliklinik hizmeti gibi elektif hizmetler verilmeyecek ancak acil hastaların, diyaliz hastalarının, hamilelerin, kanser hastalarının, ağır bakım hastalarının ve acil ameliyatların bakımına ara verilmeyecek. Sağlık Ocaklarında yarın grev var mı?

YARIN SAĞLIK EVLERİNDE GREV VAR MI?

Genel Sağlık-İş Sendikası, artan ekonomik kriz, sağlıkta şiddet ve sağlık çalışanlarının personel yetersizliği nedeniyle artan iş yükü nedeniyle, 19 sendika ve 2 aile hekimliği federasyonunun bir araya gelmesiyle, Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendika ve Gayret Platformu (SABİM). müzakerelerin başlayacağı 1 ve 2 Ağustos tarihlerinde görevlerinden ayrılacaklarını açıkladı.

Genel Sağlık-İş Genel Lideri Dr. Derya Uğur, yarın başlayacak iş bırakmada poliklinik hizmeti gibi seçmeli hizmetlerin verilmeyeceğini ancak acil hastaların, diyaliz hastalarının, hamilelerin, kanser hastalarının, ağır bakım hastalarının bakımlarının yapılacağını belirtti. ve acil ameliyatlara ara verilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu