Haber

Sağlıktan Bağışa Mardin 1947 Ziyareti

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Ziyarette 1947 Sağlık ve Spor Reisi Mehmet Pekince, Mardin Sağlık ve Spor faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Artuklu Kaymakamı Serdar Bağış’tan gençlerin spora kazandırılması için destek istedi.
Ziyarette Sağlık Spor’un başarıları hakkında bilgi veren 1947 Sıhhat Spor Lideri Mehmet Pekince, “Sağlık Spor olarak hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda birçok başarıya imza attılar.
Daha önce atletizmde Balkan şampiyonluğu yaşadıklarını ifade eden Pekince, “Hentbolda üst ligde mücadele ettik. Judo’da bölge 2.’si olduk. Judo’da takım olarak Türkiye 4.’sü olduk. İmkan verilirse gençlerimiz daha da büyük başarılara imza atabilir.”
İmkansızlıklar nedeniyle şu anda amatör ligde devam ettiklerini belirten Pekince, “AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın spora ve gençlere verdiği önemi biliyoruz. Cumhurbaşkanımız sayesinde gençlere verdiği önemi biliyoruz. Spora olan ilgisi ile gençlere bu konuda sahip çıkmak adına desteğini bekliyoruz.” .

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Serdar Bağış, Mardin 1947 Sağlık Spor’un geçmişteki başarılarını ve gençlere verdikleri desteği takdirle karşıladığını söyledi. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti Hükümetimiz sporun gelişmesi için yatırımlara her zaman hız vermiştir. Ayrıca gençlerimi spor yapmaya teşvik etmek amacıyla her ilçemizde spor tesisleri ve gençlik merkezleri kurularak gençlerimize hizmet verilmektedir. İster amatör, ister üst liglerdeki sporcularımızı desteklemeye devam ediyoruz. Mardin Sağlık Spor’un sportif faaliyetlerini sürdürmek ve gençleri korumak için gerekli maddi ve manevi takviyeleri göstereceğiz” dedi.

Daha sonra Mardin 1947 Sıhhat Spor Kulübü Başkanı Mehmet Pekince, Artuklu İlçe Başkanı Serdar Bağış’a kulüp forması, atkı ve flama hediye etti.

ibradihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu