TÜGVA Başkan Vekili Karamağara Kırşehir Açıklamasında Konuştu
![](https://ivrindiajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/tugva-baskan-vekili-karamagara-kirsehir-aciklamasinda-konustu-tX3hEVmk.webp)
Türk Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Vekili Zafer Karamağara, “İnşallah gençlerimizin Mescid-i Aksa’nın kurtarılmasına vesile olacak, buna inanıyorum. Onun için gençlerimizle çok çalışmamız gerekiyor. Gece gündüz çalışıp her gence ulaşmamız gerekiyor.” söz konusu.
Karamağara, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen TÜGVA Kırşehir Temsilciliği 4. Olağan Kongresi’nde, Türkiye’de gençlere ulaşan en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduklarını söyledi.
Karamağara, “yeni nesil gençlik” anlayışıyla kurulan vakfın bugün itibarıyla 81 il, 571 ilçe ve 300’e yakın hizmet binasında üyeleriyle hizmet verdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Davamız, millete karşı tüm köhne, çürümüş vesayet zihniyetini yerle bir eden, Türkiye’nin yeni, büyük ufkunu biz gençlere çizen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hareketidir. Elhamdülillah biz gençler, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yıldır büyüklerimizin hayalini kurduk, birçok şey gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız, ‘Ayasofya’nın dirilişi Mescid-i Aksa’nın kurtuluşunun habercisidir’ dedi. “Gençlerimizin Mescid-i Aksa’nın kurtarılmasına vesile olacağını umuyorum, buna inanıyorum. Bu nedenle gençlerimizle çok çalışmamız gerekiyor. Gece gündüz çalışıp her gence ulaşmamız gerekiyor.”
AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, TÜGVA’nın gençler ve ülke için gurur kaynağı olduğunu anlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde verilen Türkiye Yüzyılının inşası mücadelesinin gençlik faaliyetleriyle daha da güçlendiğini söyledi. TÜGVA.
Mevcut Cumhurbaşkanı Sergen Özdemir’in aday olmadığı kongrede TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi olarak Abdullah İnce seçildi.
Programa AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Güneş, TÜGVA üyeleri ve vatandaşlar katıldı.