Haber

Tuzlada Penguen Sitesi’nin yıkımı için ilk adım atıldı

Tuzla’daki 32 bin metrekarelik Penguen Külliyesi’nin yıkımı için ilk kazı yapıldı.

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda düzenlenen Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreni’nde çalışmaların sürdüğü 7 bölgeden biri olan Tuzla’ya bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanı Şadi Yazıcı’dan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Baş başa yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldığını söyleyen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Sayın Cumhurbaşkanım, sizlerin liderliğinde Tuzla’da çıkarılan kanunlar kapsamında Bakanlığımızın da desteğiyle; sizlerin her fırsatta verdiğiniz talimatlar doğrultusunda 870 binada 8 bin 665 bina.Bağımsız kısımda dönüşüm yaptık.Tuzla’da 60 site dönüştürüldü.Bugün Penguen Sitesi’ni yıkıyoruz.281 adına sahipleri ve Tuzla halkı olarak sizleri selamlıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

‘EVLERİ EN KISA ZAMANDA TESLİM EDECEĞİZ’

Temel atma töreninin ardından açıklamalarda bulunan Yazıcı, “Van Depremi sonrası çıkarılan kanunlar kapsamında ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kentsel dönüşüm konusundaki ısrarlı talimatları doğrultusunda Tuzla’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaklaşık 1.870 adet bina ve 8.665 adet bağımsız bölüm kentsel dönüşüm.Özellikle site bazında 60 adet siteyi dönüştürdük.Bugün Penguen Sitesi Kentsel Dönüşüm Projemizi yıkıyoruz.Depreme dayanıklı, yaşam standardı yüksek konutları teslim edeceğiz. 281 mal sahibinden hiçbir bedel talep etmeden yerinde dönüşüm yaparak vatandaşlarımızın yanı sıra bir an önce yaşamlarını sürdürmektedir.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ VERMEDEN DEVAM EDECEK’

Başkan Yazıcı, ‘Bu proje tüm sahiplerimizle yüzde 100 mutabakatla hayata geçti. İnşallah bundan sonraki projelerimizde de Tuzla’da kentsel dönüşüme devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın hazırladığı “Kentsel Dönüşümde Yarımız” kampanyası ve kira tabanları dedikoduları ile kentsel dönüşüm hız kesmeden artarak devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu